Profile

farzad mankan

Contact Details


Bio

جاذبه های دیدنی در شهر های تفلیس و باتومی – گرجستان

مجسمه‌ مده ‌آ – باتومی

این تندیس برای یادآوری افسانه‌ مده‌آ و در پی پیوستن گرجستان و تور گرجستان سفر باتو به اتحادیه اروپا ساخته شد . در افسانه های کهن یونانی مده‌آ زنی از اهالی کولخیس (منطقه ای در گرجستان ) بوده که با یاسون که رهبر پهلوانان یونانی بوده ، عازم سفری می‌شود تا بتواند به پدر خود برای پس‌ گرفتن تخت پادشاهی کمک کند . در طول این سفر مده‌آ عاشق یاسون می‌ شود و با او فرار کرده و سپس ازدواج می‌کند . بعدها یاسون او را رها می ‌کند و عاشق دختری دیگر می‌شود و  مده‌آ از شدت خشم ، معشوق جدید یاسون و فرزندان او را می ‌کشد .

آکواریوم باتومی

آکواریوم باتومی از جمله جاذبه های دیدنی پر طرفدار در این شهر است که از بخش های مختلفی تشکیل شده و دنیا شگفت انگیز اعماق آب را پیش رویتان قرار می دهد .

آنتالیا شهری زیبا و توریستی است ، که با داشتن طبیعتی شگفت انگیز و امتیارات منحصر بفرد سالانه میزبان میلیون ها مسافر از سراسر دنیاست و عنوان دومین شهر پر طرفدار ( بعد از استانبول ) در کشور ترکیه را به دست آورده است . آنتالیا دارای امکانات رفاهی و تفریحی متنوعی است و برای هر سن و سلیقه ای جاذبه ای منحصر بفرد را در نظر گرفته است  . بخشی از جاذبه های آنتالیا به بازدید از آثار تاریخی باشکوه و هزاران ساله تعلق دارد که برخی از آنها به شهرت جهانی رسیده اند . و بعد از آن خوشگذرانی و تفریح در امتداد سواحل زیبا و آبهای فیروزه ای از تفریحات دیگر آنتالیاست  .

بیشتر بخوانید: جاذبه های کیش و استانبول

همچنین شهر آنتالیا و تور آنتالیا دارای مراکز خرید مدرن و بسیار متنوعی است که همگی امکانات رفاهی و تفریحی متنوعی را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهند . این رو علاوه بر خرید لحظات شاد و بیادماندنی را در این مراکز خرید تجربه خواهید نمود .

در ادامه این مطلب قصد داریم برخی از معروف ترین و بهترین مراکز خرید شهر آنتالیا را به شما معرفی کنیم ، پس در ادامه و تا پایان با ما همراه باشید :

در ابتدا باید متذکر شد بهترین مراکز خرید این شهر در محله قدیمی و تاریخی کالیچی قرار دارند . و بعد از آن مناطق دیگری همچون گولوک ، بلوار پیاده روی شارامپول ، آتاتورک ( بلوار ایسیکلار)  نیز دارای مراکز خرید و بازارهای متنوعی هستند که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت .