Profile

neda sobhan

Contact Details


Bio

شهر زیبا و تاریخی سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ کشور روسیه و تور روسیه است که پس از مسکو برترین قطب گردشگری این کشور محسوب می گردد و با داشتن جاذبه های فراوان و امتیازات منحصر بفرد ، سالانه میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر دنیاست . این شهر در شمال ‌غربی کشور روسیه و در استان لنینگراد واقع شده بیش از سه قرن قدمت دارد . شهر سن پترزبورگ توسط پیتر اول پایه ریزی شد و به مدت حدودا دویست سال پایتخت این کشور بود . سن پترزبورگ دارای موقعیت استراتژیکی خاصی است و همواره بعنوان قطب اقتصادی این کشور از آن یاد می گردد .

با گشت و گذار در گوشه و کنار این شهر ، شاهد اماکن تاریخی ارزشمند و زیبایی خواهید بود که برخی از آنها در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده ‌اند . جالب است بدانید این شهر در سال ۲۰۱۸ میلادی حدود شش میلیون مسافر را در خود جای داده و برخی نشریات  آن را در زمره دیدنی ترین شهرهای دنیا قرار داده اند . سن پترزبورگ تاریخی پر فراز و نشیب را از سر گذرانده و همواره شاهد وقایع تلخ و شیرین فراوانی بوده بعنوان مثال انقلاب بزرگ روسیه در سال ۱۹۱۷ میلادی در این مکان رخ داده  و همچنین این شهر در برابر آلمان ها در جنگ جهانی دوم  برای مدتی طولانی استقامت داشته است .   و در طی جنگ جهانی دوم ، برای ماه ‌ها تحت محاصره و اشغال نازی ها قرار داشت که با جانفشانی مردمان قهرمان و غیور ایستادگی نموده و سرانجام پیروز شد  . و شاید به همین دلایل است که از  این شهر بعنوان پایتخت فرهنگی کشور روسیه نام می برند .

موزه‌  کی

یه گزارش سفر باتو ، موزه کی یکی از جالب ترین موزه های این شهر است که در آن با ماشین های قدیمی و آنتیک روبرو خواهید شد .  موزه کی پنجمین مکان در لیست جاذبه های دیدنی شهر ازمیر است و وسعتی در حدود هفت هزار مترمربع دارد . حین بازدید از این موزه ، یکصد و سی اتومبیل فوق العاده زیبا و قدیمی را خواهید دید . که قدیمی‌ترین اتومبیل به سال ۱۸۰۰ میلادی تعلق دارد . و همچنین می‌توانید چهل موتورسیکلت لوکس قدیمی را هم ببینید .

قلعه باستانی کدیفه‌کاله

کدیفه‌کاله نام قلعه ای باستانی در تور ازمیر است که بر روی ارتفاعات شهر قرار دارد ، و به دوران امپراتوری یونان باستان (سده سوم پیش از میلاد) تعلق دارد . در آن زمان این منطقه شهری باستانی به نام  سیمرنا بوده و این قلعه از شهر محافظت می کرده است . بازدید از قلعه کدیفه‌کاله یکی از جذاب ترین بخش های سفر به شهر ازمیر خواهد بود .